do nawigacji

Bezdech jako problem miliona ludzi

glosne-chrapanie

Sen nie dla każdego wiąże się z odpoczynkiem. Wiele osób cierpi na tzw. bezdech senny, który nie tylko nie pozwala na zregenerowanie sił po ciężkim dniu, ale nawet może prowadzić do groźnych następstw zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest leczenie bezdechu sennego. Czym wobec tego charakteryzuje się niniejsza dolegliwość?

Problem ze snem

Bezdech to okresowe przerwy w oddychaniu podczas snu. Trwają dłużej niż kilka sekund i – aby mówić o przypadłości – muszą pojawić się co najmniej kilka razy w ciągu jednej godziny. Jednym z objawów bezdechu może być chrapanie, które często bywa lekceważone. Mało prawdopodobne jest, aby dolegliwość mogła przejść samoistnie. Dlatego należy pamiętać, aby leczenie chrapania nie było bezustannie odkładane na później – lepiej wcześniej zająć się przykrą przypadłością, niż potem borykać się z niebezpiecznymi konsekwencjami.

Wspomóż bliskich

Warto zapoznać się ze specjalistycznymi artykułami na temat chrapania. Stosowanie tje wiedzy może pomóc w walce ze zjawiskiem. Wdzięczni za to będą nasi bliscy, które niekiedy nie mogą wytrzymać notorycznego chrapania z naszego łóżka.

Komentarze»

Na razie pusto- może chcesz zacząć?